Turpinām apgūt digitālās prasmes

 

     Lai veicinātu sabiedrības zināšanas un prasmes dzīves situāciju risināšanā elektroniski, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija kopš 2018.gada īsteno integrētu mācību un komunikācijas aktivitāšu programmu “Mana Latvija. Dari digitāli!”. Programmas darbības laikā kopš 2018. gada aprīļa digitālo aģentu mācībās piedalījušies jau vairāk nekā 5000 cilvēku visā Latvijā – bibliotekāri, skolotāji, valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki un žurnālisti. Digitālie aģenti ir personas, kuras iedrošina un palīdz iedzīvotājiem uzsākt valsts e-pakalpojumu lietošanu. 

     Programmas ietvaros biedrībā RASA noritēja seminārs  “Mana Latvija. Dari digitāli!”, kurā seniori tika iepazīstināti ar programmu,  ar portālu “Latvija.lv” un “Mana Latvija.lv” uzbūvi, ar  iedzīvotāju ieguvumiem izmantojot digitālās saziņas ar valsti iespējas.

     Seniori tika aicināti kļūt par digitālajiem aģentiem, piedalīties digitālo aģentu apmācībās. Mācību laikā senioru pārstāvji noklausījās un apguva mācību kursu “Digitālā saziņa ar valsti: dzīves situācijās noderīgi e-risinājumi”. Digitālā aģenta zināšanas apguva arī RASAs pārstāve Ņina Priede, kurai tika uzticēts novadīt semināru ES mājā kopā ar pieredzējušu pasniedzēju.

     Pēc semināra projekta vadītāja sarunājas ar RASA pārstāvi Ņ.Priedi:

   “Digitālās zināšanas nav tikai e-pakalpojumi un ērtības, tā ir arī komunikācija starp paaudzēm un kopīgas valodas atrašanas ar bērniem un mazbērniem. Arvien vairāk senioru apzinās, ka, apgūstot digitālās lietas, viņi var kļūt komunikablāki un vairāk iekļauties sabiedrības norisēs.

     Kopīga mācīšanās motivē. Noteikti viens veidiem, kā piesaistīt seniorus digitālo prasmju apgūšanai, ir īpaši viņiem domātas mācības, semināri. Arī es, dodoties uz digitālo aģentu mācībām, šaubījos, vai varēšu tās astoņas stundas nosēdēt. Bet mācības bija tik aizraujošas, ka nevienā brīdī nebija vēlmes doties prom. To pašu varu teikt par saviem kolēģiem – kopā būšana, cita seniora plecs blakus – tā ir lieliska motivācija. Un, ja blakus ir profesionālis, kas parāda, izskaidro, iemāca – neko labāku nevar vēlēties!”.

Vairāk attēlu no abiem pasākumiem skatīt šeit

 

Mana.Latvija.lv/Dzīves situācijas

 

Digitālā aģente: digitālo prasmju apgūšana senioriem nav tikai jaunas zināšanas, tā ir arī komunikācija starp paaudzēm