Radio 4 studijā saruna par RASA darbu sabiedrības labā

Latvijas Radio 4 ceturtdien, 1.februārī uz sarunu studijas tiešraidē bija aicinājis biedrības Rīgas aktīvi senioru alianses (RASA) pārstāvjus, lai radioklausītāji uzzinātu vairāk par iespējām iesaistīties RASA īstenotajās aktivitātēs.

RASA pārstāves Līvija Marcinkēviča un Māra Danosa tika iztaujātas par  to, kā, nonākot senioru statusā, var nezaudēt dzīves kvalitāti.

Darba tirgū joprojām ir pieprasītas “sociālās” auklītes vai “sociālās” vecmāmiņas. RASA izveidojusi tā saucamo Vecmāmiņu kontaktbiržu, kas piedāvā profesionālās izglītības  mācību programmu „Bērna aprūpes pamati”, un, kas ļauj to beidzējiem saņemt sertifikātu un pilnvērtīgi iesaistīties darba tirgū, palīdzot jaunajām ģimenēm dažādu bērnu jautājumu risināšanā,  arī tad, ja ir sarežģīti bērnus nogādāt pirmskolas izglītības un aprūpes iestādēs.

Savukārt, nesen izveidotā Vecmāmiņu rota veidojas par labu palīgu bērnu un vecu cilvēku aprūpes iestādēs, palīdzot, kā brīvprātīgās, gan rotaļājoties ar bērniem, lasot kopā grāmatas, izvedot pastaigāties. Kopā ar vecāka gadagājuma cilvēkiem aprūpes centros tiek pārrunāta dzīve, aktuālās problēmas, tāpat priekšā tiek lasītas avīzes, žurnāli, stāstīts par jaunākajiem sabiedriski politiskiem notikumiem, protams, ja ir nepieciešamas, cilvēki tiek pavadīti pastaigā.

Starp citu, Vecmāmiņas rotas kontaktpunkti – ar Latvijas senioru kopienas atbalstu –  ir izveidoti faktiski visā Latvijā, tāpēc, sadarbība ir iespējama arī ar reģionos esošām aprūpes iestādēm.

Sarunā tika skarta arī RASA pilsoniskā iniciatīva Latvijas valsts 100gadei – “Tautas saimes grāmata” – kā šī iniciatīva darbojas, kāds tās uzdevums un kā šajā, ar roku rakstītajā grāmatā, ir iespējams atstāt savu stāstu un vēlējumu Latvijai.

Latvijas Radio4 šeit