Pirmais Latvijas simtgadnieku salidojums raisa lepnumu par Latvijas cilvēkiem

Sestdien, 15.jūlijā, plkst.13.00 Rundāles pils Baltajā zālē notika pirmais simtgadnieku salidojums – svinīgs pasākums, kas norisinājās Latvijas valsts 100 gadu jubilejas zīmē.

Projekts ir pilsoniska iniciatīva, kas radusies, atsaucoties valdības aicinājumam veidot sabiedriskas aktivitātes, sagaidot valsts simtgadi.

Salidojuma dalībnieki ir Latvijas valsts “vienaudži” – 42 cilvēki, kuriem šobrīd ir 100 un pat vairāk gadu. Pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi un Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

 Simtgadniekus un pārējos viesus priecēja koncerts, kurā uzstājās vīru koris „Absolventi”, bērnu vokālais ansamblis „Dzeguzīte”, operas soliste Kristīne Gailīte, dziedošie aktieri Rūdolfs Plēpis, Jānis Paukštello un Andris Bērziņš, kā arī citi mākslinieki.

 Rundāles pils piedāvāja iespēju salidojuma dalībniekiem – baudīt atjaunotās Rundāles pils krāšņumu, arī rožu dārzu un parku skaistumu. Ceļā uz pili katram bija jāiziet caur muzikālo aleju, un varēja priecāties par dažādu laiku populārām melodijām Latvijas pašvaldību mākslinieku izpildījumā.

 Salidojumā tika prezentēta „Tautas saimes grāmata”, kas arī ir pilsoniskā iniciatīva valsts simtgadei – grāmata tiek rakstīta ar roku, kurā ikkatram ir unikāla iespēja ļoti personiski uzrunāt valsti, uzticēt savus spožākos mirkļus un savas emocijas, uzticēt Latvijai tās simtgadē savu piedzīvoto un pārdzīvoto, paskatoties uz savu dzīvi Latvijas valsts 100 gadu pastāvēšanas kontekstā. Pasākumā īpaši tika izcelti vēlējumi Latvijas nākotnei, ko rakstījuši salidojuma dalībnieki simtgadnieki.

Tāpat salidojumā bija iespēja skatīt fragmentus no topošās dokumentālās filmas „Piedzimt kopā ar Latviju”, kas arī ir pilsoniskā iniciatīva ceļā uz lielo Latvijas jubileju.

 Salidojuma dalībniekiem piemiņas suvenīrus dāvināja Latvijas valsts simtgades birojs.

 

 Realizējot šo projektu, tā īstenotāji nonākuši pie atziņas, ka patiesi mēs varam lepoties ar Latvijas cilvēkiem, to attiecinot gan uz valsts augstākajām amatpersonām, gan pašvaldību darbiniekiem, gan māksliniekiem, kuri dāvāja savu talantu idejas atbalstam, un viss kopā tas raisa lepnumu par Latvijas cilvēkiem.

 

 

Centrā RASAs biedre Marta Melgalve, 103

 

Vairāk attēlu skatīt šeit

 

Sīkāka informācija pa tālruni: 22040309 vai 26549820.