Sagaidot Latvijas Valsts 100 gadu jubileju, valdība aicinājusi katru iedzīvotāju būt aktīviem, iesaistīties pasākumos, atrast ideju, kā atzīmēt šo svarīgo pasākumu.

Biedrība RASA, atsaucoties aicinājumam, ir piedāvājusi veidot īpašu Latvijas Tautas Saimes grāmatutā aktivizējot senioru sabiedrību un katru līdzcilvēku Latvijā un ārvalstu diasporā – uzrakstot veltījumu, vēlējumu, novēlējumu, pārdomas, apsveikumus, attīstības ideju Latvijas valstij jubilejā. Par cerībām, sapņiem valsts nākotnē skatoties un atzīstoties mīlestībā Latvijai. Ar domu par Latviju un Latvijas cilvēkiem tapa Latvijas Valsts Simtgadei veltītā Rīgas aktīvo senioru alianses iniciatīva – rakstīsim savas Tautas Saimes grāmatu.  

Kāds bijis manas tautas, manas dzimtas, manas ģimenes, mans ceļš valsts pirmās simtgades nogrieznī? Kāds mūsu katra un visu kopā ceļš valsts vēsturiskās atmiņas globālā kontekstā? Domāsim, pārdomāsim, rakstīsim paši vai lūgsim talkā jaunākus radus, draugus, paziņas.

Ieceres īstenotājs un grāmatas rakstnieks var būt ikviens Latvijas iedzīvotājs.

Ieskaties Grāmatas veidošanas Nolikumā un piesaki savu dalību!

Esi aktīvs! Būsim aktīvi!

 

Skat. Power Point prezentāciju:  Mēs-Latvijai

 

 

Latvijas Valsts Simtgadei veltīta Rīgas aktīvo senioru iniciatīva

Tautas Saimes grāmata

 

NOLIKUMS

  1. Projekta mērķis

 

  1. Projekta uzdevums

Visā projekta īstenošanas laikā iedzīvotāji aicināti rakstīt Latvijas 100gadei domāto vēstījumu – Lielās Tautas saimes grāmatā. Par Latvijas vēstures ceļos redzēto, novēroto, pozitīvo un negatīvo, piedzīvoto un pārdzīvoto – gan lietišķi, gan emocionāli uzrunājot, gan ainavu un dokumentālajā fotogrāfijā, vai kā citādi radoši uzrunājot valsti.

Grāmatas rakstīšanā piedalīties var ikviens iedzīvotājs kā pilsētās tā lauku apdzīvotajā vietās.

Prioritāri vispirms aptaujāsim cilvēkus, kuri ir mūsu valsts vienaudži,  viņi ar savu dzīves pieredzi, redzēto, pārdzīvoto spējuši pamanīt nianses, kas svarīgas katram visos laikos.

Ar sabiedrības līdzdalību, rakstot šo grāmatu, tiks gūts pilnīgāks pārskats par Latvijas vēsturi un šodienu, ļaujot tuvāk iepazītu savu dzimto zemi.

Lai gan Grāmatas rakstīšanā dominēs informatīvais un izglītojošais aspekts, tomēr šīs laikmeta atziņas, ainas un personiski pārdzīvotais, ļaus vērtēt kultūrvēsturiskā mantojuma un tradīciju dažādības krāšņumu, kā arī sabiedrības saliedētības nozīmi visos laikos, ceļā uz valsts uzplaukumu.

 

  1. Projekta dalībnieki

Projekta dalībnieks var būt ikviens Latvijas iedzīvotājs, taču īpaša prioritāte ir tie Latvijas iedzīvotāji, kuri sasnieguši 100 un vairāk gadus, vai pietuvojušies 100gades slieksnim. Vispirms tieši pie šiem cienījamiem ļaudīm grāmatas veidotāji dosies kopā ar katra novada/ pagasta sociālajiem darbiniekiem. Tieši viņi atklās Tautas vēlējumu grāmatas veidošanas procesu. Pakāpeniski grāmatas veidošanā iesaistīsies  citi Latvijas ilgdzīvotāji, un šā brīža līdzcilvēki, kā arī novadu vadītāji un viedokļu līderi, godājami un pazīstami ļaudis novados, pagastos.

 

 4.Projekta norise.     Sīkāk šeit

 

5.Nosacījumi kārtībai, kā iesniedzami un rakstāmi vēstījumi projektam Tautas Saimes grāmata.        Sīkāk šeit

 

6.Organizatoru pienākumi.          Sīkāk šeit

 

  1. Projekta organizētāji

Akciju organizē biedrība RASA, sadarbojoties ar Kopienu apvienību, LPS, Rīgas domi, Latvijas Sarkano Krustu un tā jauniešu apvienība, Samariešu apvienību, brīvprātīgajiem, biedrība „No sirds Latvijai” ;

Iesaistīti aktivitātēs- Latvijas institūts; Ķekavas mākslas skolas audzēkņi un pasniedzēji, Rīgas domes darbinieki un Labklājības departaments.

 

8.Informācijas publicitātes nodrošināšana

 

9.Darba grupa

Darba grupa pirmajā tās sēdē ievēl protokolistu. Darba grupas sēdes tiek protokolētas.

Darba grupa ir lemttiesīga, ja tās sēdē piedalās ne mazāk kā puse no Darba grupas locekļiem.

Darba grupas lēmumi tiek pieņemti Darba grupas sēdes laikā, atklāti balsojot.

Lēmums tiek atzīts par pieņemtu, ja par to balsojis klātesošo Darba grupas locekļu vairākums. Balsīm sadaloties vienādi, izšķirošā ir Darba grupas vadītāja balss.

Darba grupas vadītāja tiesības un pienākumi:

Darba grupas vadītājs ir tiesīgs pārstāvēt iniciatorus un organizatorus sarunās ar fiziskām un juridiskām personām saistībā ar Tautas saimes grāmatas veidošanu; tostarp – pievēršoties pasākumam nepieciešamā atbalsta un finansējuma nodrošināšanā, kā arī fizisku vai juridisku personu ziedojumiem vai dāvinājumiem, ja tādi tiek veikti.

Nobeiguma jautājums

Visi strīdi, kuri rodas šo darbu sakarā tiek risināti demokrātiski- sarunās, pierādījumos un efektivitātē balstītos argumentos.