Sadarbības partneri

rigas domeBiedrība Rasa izsaka pateicību Rīgas domei, Rīgas domes Labklājības departamentam, Labklājības ministrijai un Eiropas Komisijai par atbalstu internacionālā senioru foruma „Dzīvo ar prieku” organizēšanā!

 

 


ldzBiedrība Rasa izsaka pateicību Latvijas dzelzceļam par atbalstu sarunu istabas izveidē!

 

 

 

 

logo_eapnlatvia

Latvijas
PretNabadzības Tīkls

 

 

 

 

 


brivostaBiedrība Rasa izsaka pateicību Rīgas brīvostai par atbalstu senioru kalendāra 2012. gadam izveidē!

 

 

 

 

 


piena kombBiedrība RASA izsaka pateicību Rīgas piena kombinātam par ziedoto saldējumu foruma “Dzīvo ar prieku” viesiem.

 

 

Biedrība RASA  sadarbojas ar līdzīgām sabiedriskajām organizācijām Eiropā un pasaulē.

Berlīne_2011 487Jau 3 gadus RASAs pārstāve ir apmeklējusi Berlīnes senioru organizācijas „Sozialwerk Berlin” rīkotos seminārus. Biedrību „Sozialwerk Berlin”, kopš tās dibināšanas pirms 40 gadiem, vada Kete Tresenreutere (Käte Tresenreuter). Biedrībai pieder māja vienā no skaistākajiem Berlīnes rajoniem, un tur biedrības biedrus sagaida skaisti iekārtotas telpas, laipni brīvprātīgie dežuranti. Šajās telpās notiek koncerti, tikšanās, dažādu pulciņu nodarbības. Ar biedrības Sozialwerk Berlin darbību var iepazīties mājas lapā www.sozialwerk-berlin.de

Sirmo kundzi viņas darbā atbalsta viņas vīrs un meita Margit Hankewitz, kura arī turpinās vecāku iesākto misiju.DSC_0014

Daudzo gadu neatlaidīgais darbs un milzīgā pieredze, kas šajos gados ir iegūta, ir ļāvusi šai senioru organizācijai kļūt par vadošo senioru organizāciju ne tikai Berlīnē, bet tās vārds ir labi pazīstams visā Vācijā, Eiropā un pat pasaulē. Semināros apgūtais bija par pamatu arī Rīgas aktīvo senioru alianses dibināšanai un darbības virziena nospraušanai. Semināros piedalās visu trīs Baltijas valstu pārstāvji, kā arī seniori no Polijas, Čehijas, Slovākijas, Slovēnijas, Rumānijas un, protams, Vācijas. Semināra laikā tā dalībnieki iepazīstas ar Berlīnes dažādu politisko partiju pārstāvju viedokli vecāku cilvēku tiesību aizsardzībā un valdības iespējām risināt senioru problēmas valsts līmenī. Ļoti interesantas ir ārstu gerontologu/geriatru lekcijas par cilvēka dzīves kvalitātes paaugstināšanu vecumā 65+. Katras valsts pārstāvis arī informē pārējos dalībniekus par aktuālo savā valstī, par senioru dzīvi un to problēmu risināšanu. RASAi ir sadarbība ar visiem semināra dalībvalstu pārstāvjiem.

Berlīne_2011 394   Berlīne_2011 052   DSC_0235

Daudz derīgu padomu RASAs darbībai deva Berlīnes valsts sekretārs sociālos jautājumos Rainers Maria Fritčs (Rainer- Maria Fritsch). Sadarbība sākās Berlīnē un turpinājās Rīgā, kur valsts sekretārs viesojās oficiālā vizītē.

DSC_0154 DSC_0160

Lietuvā darbojas 3 organizācijas, kas savā starpā ir apvienojušās. RASAi izveidojusies sadarbība ar vācvalodīgo biedru klubu LOTTE. Seniori no Lietuvas viesojās arī Rīgā forumā “Dzīvo ar prieku”

Berlīne_2011 225 Forums (17) forums (114)

Jau 17 gadus darbojas senioru biedrība Vanurite Eneseabi-ja Nõustamisügu -VENÜ Tallinā, Igaunija. Arī RASAs delegācija bija ciemos, lai mācītos un mainītos pieredzē ar Igaunijas kolēģiem. Arī igauņu biedrībai apsaimniekošanā ir māja radošajām darbnīcām, koncertiem un atpūtai. Ar biedrības darbu var iepazīties mājas lapā www.venu.ee

Berlīne_2011 202  Maja pilt

VENÜ valdes priekšsēdētājs Heino Hankevitz, valdes locekle Lea Viires un dr. Aili Kogerman(vidū)

Igaunijas Kultūras biedrību savienības, ko vada Valter Haamer,  rīkotajā pasākumā Tartu, piedalījās Igaunijas biedrība no Latvijas un arī RASAs pārstāvji.

P1040119 P1040118

Igaunijas biedrības Latvijā valdes locekle Parja Svārpstiņa saņem atzinību no Valter Haamer

Kopā ar Igaunijas kori Vanaemad viesojāmies Berlīnes senioru organizācijā Volkssolidarität, pēc tam notika koncerts „Sozialwerk Berlin ” telpās, kur dziesmās vienojās Igaunijas un Vācijas kori. Vanaemad diriģente solīja viesošanos Rīgā 2013. pavasarī.

Berlīne_2012 151 Berlīne_2012 193

Ļoti svarīgs pasākums, ko organizēja biedrība RASA, sadarbībā ar Rīgas Domi, labklājības departamentu, Labklājības ministriju un Eiropas Komisiju, bija starptautiskais senioru forums „Dzīvo ar prieku”, kas notika 2012.gada 28./29. Septembrī Rīgā un kurā piedalījās viesi no Igaunijas, Lietuvas un Vācijas augstāk minētajām organizācijām. Tika noslēgts savstarpējais sadarbības memorands un panākta vienošanās par kopēju sadarbību un jaunas tradīcijas izveidošanu-regulāru forumu organizēšanu sadarbības valstīs katru gadu.

DSC_7333 Forums (48)